کارگردان اَنگل رئیس داوران ونیز شد

به گزارش وبلاگ محمدی، بونگ جون هو کارگردان کره ای برنده اسکار فیلم انگل، به عنوان رئیس هیات داوران هفتاد و هشتمین جشنواره فیلم ونیز انتخاب شد.

کارگردان اَنگل رئیس داوران ونیز شد

به گزارش وبلاگ محمدی به نقل از ددلاین، این اولین باری است که یک سینماگر اهل کره جنوبی در رأس هیات داوران ونیز، قدیمی ترین جشنواره سینمایی دنیا، قرار می گیرد.

بونگ جون هو که سابقه حضور در جشنواره ونیز را ندارد، سال گذشته با فیلم انگل تاریخ ساز شد و پس از کسب جایزه نخل طلای کن، توانست برای اولین بار به طور همزمان جایزه اسکار بهترین فیلم بین الملی و بهترین فیلم را از آن خود کند؛ اتفاقی که در تاریخچه حدودا صدساله جوایز اسکار بی سابقه بود.

تراژدی- کمدی اَنگل که روایتگر داستان دو خانواده فقیر و ثروتمند و اتفاقات ناگواری است که برای آنها روی می دهد، سال گذشته در مجموع آمار شگفت انگیز کسب بیش از 270 جایزه سینمایی را از جشنواره ها و رویدادهای سینمایی در آمریکای شمالی، اروپا، آسیا، خاورمانیه و .. را به ثبت رسانده است.

سگ هایی که پارس می نمایند گاز نمی گیرند، خاطرات قتل، میزبان، مادر، برف شکن و اوکجا دیگر ساخته های این چهره سرشناس سینمای کره جنوبی است.

بونگ جون هو در بیانیه ای گفت مفتخر است که بخشی از سنت زیبایی سینمایی در جشنواره ونیز خواهد بود و به عنوان رئیس هیات داوران و مهمتر از آن به عنوان یک سینمادوست، برای تحسین فیلم های انتخابی جشنواره آمادگی دارد و سرشار از امیدواری و هیجان است.

آلبرتو بربرا مدیر جشنواره ونیز با اعلام این که بونگ جون هو با اشتیاق پیشنهاد حضور در جشنواره ونیز را پذیرفته او را یکی از مولف ترین سینماگران حال حاضر دنیا توصیف کرد.

هفتاد و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم ونیز از اول تا 11 سپتامبر 2021 (10 تا 20 شهریور) برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "کارگردان اَنگل رئیس داوران ونیز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارگردان اَنگل رئیس داوران ونیز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید