کالامارد: ناوالنی باید آزاد گردد ، دنیا در ماجرای قتل خاشقجی ناکام ماند

به گزارش وبلاگ محمدی، رئیس عفو بین الملل پس از انتشار گزارش سالانه این سازمان درباره تاثیر پاندمی کرونا، از شرایط ناوالنی در زندان روسیه انتقاد و بر بی عدالتی در جریان رسیدگی به پرونده قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار سعودی تاکید نمود.

کالامارد: ناوالنی باید آزاد گردد ، دنیا در ماجرای قتل خاشقجی ناکام ماند

انی یس کالامارد، دبیرکل جدید عفو بین الملل بر لزوم آزادی الکسی ناوالنی، رهبر اپوزیسیون روسیه تاکید نمود. او گفت: ناوالنی شرایطی در زندان دارد که مشابه شکنجه است، به ویژه به وسیله محرومیت از خواب. اینکه این سازمان شرایط او به عنوان زندانی عقیدتی را حذف نموده است، باید مورد آنالیز قرار بگیرد.

کالامارد در مصاحبه با پایگاه خبری دویچه وله گفت: او باید فورا آزاد گردد، او باید در مقابل شکنجه مورد محافظت قرار بگیرد و ضروری است که او تحت مراقبت درمانی باشد.

کالامارد همچنین درباره ناوالنی گفت: می دانیم که او بابت شرایطی که دارد و اینکه منتقد شدید ولادیمیر پوتین است، تحت بازداشت خودسرانه قرار گرفته است.

او همچنین از واکنش های دنیای به قتل خاشقجی انتقاد کرد و گفت دنیا در این راه ناکام ماند. رئیس عفو بین الملل گفت: متاسفانه آمریکا طبق یافته هایش از ایفای نقش محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی در قتل خاشقجی عمل نکرد. ناکامی آمریکا احتمالا به دلایل حقوقی و ژئو استراتژیک مرتبط بوده است. همچنین کل اتحادیه اروپا از اقدام علیه بن سلمان بازماند. حقیقت این است که عربستان برای بسیاری از کشورهای دنیا یک شریک انتخابی است.

با این حال او گفت که ولیعهد سعودی بابت این پرونده ممکن است همچنان با مشکلاتی روبرو باشد. کالامارد تاکید نمود: کشورهای زیادی هستند که بن سلمان نمی تواند به آنها برود چون فورا تحت پیگرد قرار می گیرد. از جمله در آلمان که وبلاگ محمدی بدون مرز شکایتی بابت جرایم علیه بشریت تنظیم نموده است.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "کالامارد: ناوالنی باید آزاد گردد ، دنیا در ماجرای قتل خاشقجی ناکام ماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کالامارد: ناوالنی باید آزاد گردد ، دنیا در ماجرای قتل خاشقجی ناکام ماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید