برداشت گندم از مزارع ورامین شروع شد

به گزارش وبلاگ محمدی، سرپرست جهاد کشاورزی ورامین گفت: عملیات برداشت گندم از 12 هزار هکتار مزارع این شهرستان آغاز شد.

برداشت گندم از مزارع ورامین شروع شد

به گزارش وبلاگ محمدی به نقل از ایرنا، محسن بنائیان اضافه نمود: در سال زراعی جاری بیش از 12 هزار هکتار از اراضی قابل کشت شهرستان ورامین در استان تهران زیرکشت محصول گندم رفته که این میزان نسبت به سال زراعی گذشته به دلیل شرایط مناسب آب وهوا و بارش های جوی 2 هزار هکتار افزایش داشته است.

بنائیان اظهار کرد: سال گذشته از هر هکتار زمین زیر کشت گندم ورامین به طور میانگین 5 هزار و 500 کیلوگرم محصول برداشت شد که پیش بینی می گردد سال جاری این رقم به 6 هزار و 200 کیلوگرم برسد.

سرپرست جهاد کشاورزی ورامین گفت: برای برداشت گندم 155 دستگاه کمباین در شهرستان ورامین فعال است که از این تعداد 15 دستگاه بومی و 140 مورد از سایر استان ها وارد شده اند.

بنائیان توضیح داد: 4 مرکز خرید دولتی در شهرستان های ورامین، پیشوا و پاکدشت آماده تحویل گندم مازاد بر احتیاج کشاورزان است و هیچ گونه محدودیتی در این خصوص وجود ندارد.

سرپرست جهاد کشاورزی ورامین گفت: درسال زراعی جاری عملیات مبارزه با پوره سن غلات در سطح 9 هزار هکتار از اراضی گندم و 5 هزار از اراضی جو اجرا شد.

بنائیان اضافه نمود: همچنین برای مقابله با بیماری زنگ زرد، 2 هزار از گندم زارهای شهرستان سم پاشی شد.

وی اضافه نمود: در حال حاضر کار برداشت محصول جو از حدود 10 هزار هکتار اراضی کشاورزی شهرستان ورامین در حال انجام است و پیش بینی می گردد از هر هکتار اراضی زیر کشت جو، 5 هزار و 500 کیلوگرم محصول برداشت گردد.

منبع: همشهری آنلاین

به "برداشت گندم از مزارع ورامین شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برداشت گندم از مزارع ورامین شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید