معماری و عمران

طراحی داخلی و استفاده از نور روز در خانه

همانطور که می دانید عناصر زیادی برای رسیدن به یک طراحی داخلی ایده آل تاثیرگذار می باشند اما بعضی از موارد از تاثیرگذاری و اهمیت بیشتری برخوردار می باشند یکی از این عناصر با اهمیت نور طبیعی به تعداد می رود برای اینکه در محیط زندگی علاوه بر طراحی یک فضای...

2 شهریور 1400

از اقدامات کشورهای جهان در زمان شیوع کرونا برای گردشگری عقب نیستیم

ایسنا/ براساس سخنان وزیر میراث فرهنگی، از اقدامات کشورهای جهان در زمان شیوع کرونا برای گردشگری عقب نیستیم.

23 مرداد 1400

طرح واکسیناسیون رانندگان حمل و نقل عمومی به دلیل واهمه بعضی از دستور شورا خارج شد

رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر تهران گفت: طرح واکسیناسیون رانندگان حمل و نقل عمومی به دلیل واهمه بعضی برای هجمه به شورا از دستور خارج شد.

22 خرداد 1400

کلیه روستاهای بالای 100 خانوار تا انتها سال آسفالت می شوند

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان هرمزگان گفت: طی دو سال گذشته 295 کیلومتر راه روستایی در استان احداث شده و برای اجرای این پروژه ها بالغ بر دو هزار و 180 میلیارد ریال هزینه شده است.

26 اردیبهشت 1400

جزئیات پذیرش دانشجوی دکتری بدون آزمون در دانشگاه شریف

تهران (پانا) - متقاضیان پذیرش دکتری بدون آزمون در رشته های تحصیلی دانشگاه صنعتی شریف تا تاریخ 4 اردیبهشت 1400 فرصت دارند برای شرکت در این دوره نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

20 اردیبهشت 1400

بقای گردشگری در گروی پروتکل های سفر هماهنگ و تامین اقتصادی

نهمین جلسه کمیته بحران راهکار های پیشرفته برای عظیم ترین چالش های پیش روی بازگشت گردشگری بین المللی برگزار گردید و اعضای کمیته، متشکل از رهبری سیاسی، سازمان های بین المللی، از جمله سایر آژانس های سازمان ملل متحد، امور اقتصادی و بخش خصوصی، در خصوص توصیه...

8 اردیبهشت 1400

خبرنگاران اتصال 400 روستای جدید در 7 استان به شبکه آب سالم و پایدار

تهران- خبرنگاران- 400 روستای 7 استان کشور در قالب هفته چهل و چهارم پویش #هرهفته-الف-ب-ایران فردا (سه شنبه) به شبکه آبرسانی سالم و پایدار متصل خواهند شد.

24 فروردین 1400

وقتی همه چیز هوشمند می شود

اینترنت اشیا (Intenet of Things) سازوکاری منسجم و به هم پیوسته از تجهیزات رایانه ای، ماشین های مکانیکی و دیجیتال، اشیا، حیوانات یا افرادی است که هرکدام هویت منحصر به فردی دارند و از قابلیت انتقال داده ها در بستر یک شبکه، بدون نیاز به تعامل های انسانی برخوردارند.

26 اسفند 1399

نامجومطلق هنوز مربی استقلال است

باشگاه استقلال تهران درحالی با کادرفنی محمود فکری همکاری می نماید که قرارداد یک عضو از کادرفنی فصل گذشته هنوز به خاتمه نرسیده است.

28 بهمن 1399

خبرنگاران بخش معدن در قم بستری مهیا برای جذب سرمایه گذاران است

قم - خبرنگاران - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت: بخش معدن در این استان بستری مهیا برای جذب سرمایه گذاران علاقه مند به فعالیت های مالی در حوزه معادن و صنایع معدنی است.

19 بهمن 1399

فراخوان هینوندای برای خودروهای ولستر، سوناتا و سانتافه

متن فراخوان هیوندای نشان می دهد مشکل مذکور با فرایندهای ساخت و فراوری موتور ارتباط دارد. چنانچه یاتاقان شاتون دچار شکستگی گردد، این احتمال وجود دارد که پیستون و شاتون با بلوک موتور برخورد نموده و در آن حفره ایجاد نمایند.

29 دی 1399

احداث سلول دفن بهداشتی پسماند های پزشکی در مجتمع آرادکوه تا انتها سال

خبرگزاری خبرنگاران- مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران آخرین وضع پروژه های اجرایی در آرادکوه را تشریح و بر بهبود وضع محیط زیستی این مجتمع تاکید نمود .

7 آذر 1399

بهترین رنگ برای اتاق خواب شیک و زیبا در طرح های مختلف

بدون شک اتاق خواب خصوصی ترین مکان در هر خانه ای است. بنابراین انتخاب بهترین رنگ برای اتاق خواب که با خصوصیات شما هماهنگی کامل داشته باشد اهمیت بسیار زیادی پیدا می نماید. هر فردی در خانه اش برای آرامش دریافت و راحت بودن به اتاق خواب شخصی خود مراجعه می نماید....

22 آبان 1399

کمیسیون ماده پنج با کلیات طرح مجموعه 120 هکتاری میلاد موافقت کرد

به گفته رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج اعضای کمیسیون ماده پنج شهر تهران پس از بحث و آنالیز کارشناسی، با کلیات طرح مجموعه 120 هکتاری میلاد با رویکرد غالب فرهنگی-اقتصادی موافقت کردند.

8 آبان 1399

قتل هولناک نوعروس تهرانی به دست داماد قبل از جشن عروسی

مرد جوانی که دکترای آی تی داشت، همسرش را 20 روز قبل از مراسم عروسی به قتل رساند.

1 آبان 1399

راهنمای سفر به باکو

سفر به باکو، پایتخت کشور آذربایجان و همچنین یکی از پرجمعیت ترین شهرهای این کشور بسیار مهیج و جذاب است. شهر باکو در باور مردم به معنای بادکوبه یعنی جایی که باد زیاد می­وزد است. بعد از کشف اولین میدان نفتی دنیا در باکو، این شهر به شدت شهرت یافت. به همین دلیل...

29 مهر 1399

اعلام به روزرسانی مداوم پروتکل های موزه ای کرونا

ایسنا/ براساس سخنان رئیس پژوهشکده حفاظت و بازسازی آثارتاریخی - فرهنگی، به روزرسانی مداوم پروتکل های موزه ای کرونا صورت می گیرد.

15 شهریور 1399

مستند ماشین بازها - قسمت چهارم: رامین صالح خو

دکتر رامین صالح خو یکی از ماشین بازهایی است که عشق و علاقه اش به اتومبیل و تخصصش در زمینه حقوق و روابط بین الملل باعث شده تا فدراسیون اتومبیل رانی ایران، که همیشه در مجامع بین المللی غایب بود، بتواند در زمینه خودروهای کلاسیک سال ها به عنوان یک مهره کلیدی...

29 مرداد 1399

تماس قاضی منصوری با متهم پرونده طبری: بگو پول را قرض دادم!

متهم مشایخ در جلسه سوم دادگاه اکبر طبری توضیحاتی درباره نقش قاضی منصوری در پرونده و نحوه دریافت رشوه ارائه کرد.

22 مرداد 1399

موزه ها را با این دستورالعملِ تصویری ببینید

موزه ها با دستور رییس جمهور فعالیت خود را از سرگرفته اند، فعالیتی که مدیر اداره کل موزه ها معتقد است با رعایت پروتکل ها در سطح جهانی هم در حال اجرا است.

11 مرداد 1399
تعداد: (27)